7 listopada 2016 r odbył się wernisaż poplenerowej wystawy „Gorzów w oczach zielonogórzan”. Wystawę zorganizowano przy współudziale Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im.K.C.Norwida oraz przy współfinansowaniu Urzędu Miasta w Zielonej Górze. Celem wystawy było zapoznanie zielonogórzan z niektórymi ważniejszymi obiektami wojewódzkiego miasta i przekonać, że warto jest obejrzeć Gorzów Wlkp – miasta z długoletnią historią.

Mamy nadzieję, że wystawione zdjęcia i dość precyzyjny opis tych zdjęć sprawił, że zielonogórzanie dostrzegli piękno nadwarciańskiego miasta. Pokazany na zdjęciach ładnie zagospodarowany Bulwar nad Wartą , nowoczesne ośrodki kultury, zabytkowe obiekty oraz duże parki rekreacyjne –podkreślają charakter tego miasta.

Nam członkom LTF Gorzów bardzo się podobał pomimo, że w dzień pleneru pogoda nie dopisała. Zapewne jeszcze raz się wybierzemy żeby obejrzeć i sfotografować to miasto w bardziej korzystnych warunkach pogodowych.

Przybliżenie walorów nadwarciańskiego miasta pozwoli zielonogórzanom rozeznać się co warto zwiedzać podczas pobytu w Gorzowie Wlkp.

Na wystawie prezentowanych było 66 prac, które eksponowali: Emilia Szpila, Edward Jendrzejczak, Krystyna Jaworska oraz Piotr Kotylak.

Bardzo dziękujemy Pani Dorocie Kaczmarek – Kierownikowi Działu Promocji Biblioteki za miłą i przyjazną współpracę przy organizacji wystawy .

W załączeniu zdjęcia z wernisażu wystawy wykonane przez Emilię Szpila oraz Bolesława Polarczyka.

opr. Krystyna Jaworska

Zdjęcia z galerii LTF – KLIKNIJ

©LTF