14 lipca 2017 r. dzięki dofinansowaniu Miasta Zielona Góra – Lubuskie Towarzystwo Fotograficzne odwiedziło Stożne – następną miejscowość, która od 1.01.2015 r. została przyłączona do Zielonej Góry, a którą odwiedziliśmy w ramach realizacji zadania publicznego pt.„ Zielona Góra przez obiektyw”. W Stożnym odwiedziliśmy Pana Dariusza Suchodolskiego, który prowadzi sławną na Europę hodowlę krów i świń rzadko spotykanych ras (krów Hereford i świń Mangalica rasy węgierskiej) oraz hotel i ośrodek szkolenia psów rasowych – „Psia Sfora”, która współpracuje z różnymi fundacjami i organizacjami niosącymi pomoc niechcianym i porzuconym psom..

Uprzejmość gospodarzy oraz ich krótkie informacje zapoznały nas co nieco z tajnikami prowadzenia tych rodzajów działalności.

Piękne i spokojne okolice – niewiele kilometrów oddalone od rzeki Odry – pełne są widoku krów na pastwiskach, polnych kwiatów oraz miłych dla ucha- śpiewów ptaków. Są to tereny wylewowe i dlatego bogate są w bujną soczystą zieleń – doskonałą karmę dla zwierząt hodowlanych.

Bardzo miło spędziliśmy parę godzin na łonie natury.

Opr. Krystyna Jaworska

W załączeniu kilka zdjęć z pleneru fotograficznego w Stożnym.

©LTF