Członkowie Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego kierując się „Lubuskim Szlakiem Wina i Miodu” w dniach 06 i 13 sierpnia b.r. zorganizowali plener fotograficzny na lubuskich winnicach.

Celowo wybrano winnice o różnym stopniu ich rozwoju i wielkości upraw żeby pokazać ich różnorodność, a także ich obecny stan – dla niektórych winnic wymagający jeszcze dużych nakładów finansowych. Wykonano zdjęcia winnic pokoleniowych (rodzinnych) istniejących od bardzo dawna jak też młode założone zaledwie od kilku lat. Zarówno jedne jak i drugie produkują wina i prezentują swoje produkty na tegorocznym Winobraniu.

Podczas pleneru gościliśmy na winnicy „Julia”, „Stara Winna Góra”, „Kalina”, „Ingrid”, „Miłosz”, „Na Leśnej Polanie”oraz „Pod Lubuskim Słońcem”.

Na Lubuskim Szlaku Wina i Miodu znajduje się Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze, które także odwiedziliśmy kosztując produkty naszego regionu podczas odbywającego się konkursu regionalnej żywności.

Na wystawie zdjęcia swoje prezentowali: Anacki Ryszard, Jendrzejczak Edward, Jaworska Krystyna, Kotylak Piotr, Kozak Andrzej, Stasińska Wiesława, Staszewski Jerzy oraz Szpila Emilia.

opr. Krystyna Jaworska

Zdjęcia z pleneru znajdują się w galerii.

©LTF