Wystawa fotograficzna “Portret w plenerze” jest podsumowaniem warsztatów fotograficznych, które odbywały się w Muzeum Etnograficznym w Ochli w dniu 17 czerwca 2017r.

Warsztaty i wystawa odbywają się m.in. dzieki dofinansowaniu przez Miasto Zielona Góra w ramach zadania “Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”.

W zorganizowanych warsztatach brało udział 10 uczestników w tym 2 fotografów niezwiązanych z LTF. W rolach głównych wystapiły 3 modelki i 1 model ucharakteryzowani z wykorzystaniem rekwizytów i strojów wypożyczonych z Teatru Lubuskiego oraz Regionalnego Centrum Animacji Kultury.

Po wprowadzeniu teoretycznym fotografowie podzieleni na 3 grupy ruszyli pomimo niesprzyjającej pogody realizować założone koncepcje. Warsztaty “Portret w plenerze” były dla wielu autorów pierwszą okazją do wypróbowania swoich sił w dziedzinie fotografii portretowej. Tym samym przygotowanie zdjęć stanowiło spore wyzwanie dla fotoamatorów nieobytych z tą tematyką. Czy sobie poradzili – oceńcie Państwo sami.

Prace swoje prezentują :

Piotr Kotylak, Emilia Szpila, Mariusz Oparski, Bolesław Polarczyk oraz Krystyna Jaworska.

Dziękujemy Pani Dyrektor Muzeum Etnograficznego za umożliwienie nam skorzystania z pomieszczeń skansenu i sprawną organizację.

©LTF